کاربردهای لیزر در درمان درد

لیزر در درمان درد | لیزر پرتوان

 

لیزر در درمان درد چگونه عمل میکند؟

لیزر پرتوان در هر دو نوع عارضه مزمن و حاد کارآمد است. برخی افراد برای کاهش کمردرد خود بلافاصله سراغ گزینه جراحی میروند اما توصیه پزشکان برخلاف آن است مگر اینکه شما سایر گزینه های درمانی را امتحان کرده باشید، با این حال اگر هیچ یک از این روش ها برای شما نتیجه بخش نباشد ما به شما لیزر پرتوان را توصیه می کنیم.(لیزر در درمان درد)

لیزر درمانی مادون قرمز با تحریک آنزیم سیتوکروم اکسید از در میتوکندری سلول های قرمز خون در منطقه تحت درمان می شود. لیزر پرتوان به کاهش درد و التهاب کمک می کند و باعث افزایش ترمیم بافت های نرم و سخت از جمله ماهیچه ها، استخوان ها و رباط ها می شود. همچنین با اکسیژن رسانی به بافت های شما عملکرد وریدی و لنفاوی را باز می گرداند.

درمان درد با لیزر

عارضه های درمان شده توسط لیزر درمانی پرتوان:

درد حاد (زخم)، درد شانه، دیسک های بر آمده، فتق دیسک کمر، درد مزمن زونا، گردن درد، زانو درد، نوروپاتی (آسیب عصب)، فلج بل، خار پاشنه، پیچ خوردگی یا کشیدگی تاندونیت بورسیت، آرتروز زانو، سندرم تونل کارپ، درد لگن، درد مفاصل، درد مچ دست، سیاتیک، آسیب های ورزشی، آرنج تنیس یا گلف بازان، فیبرومیالیژ، آرتروز روماتوئید و استئوآرتریت.

درمان با لیزر چه حسی دارد؟

بیماران معمولا احساس گرمی و آرامش عمیق را توصیف می کنند. می توان انتظار داشت نتایج پس از حدود 3 تا 5 جلسه شروع به ظاهر شدن کنند. هر جلسه می تواند بین 10 تا 30 دقیقه به طول بیانجامد. اکثر موارد درد در بین 5 تا 10 جلسه از بین می روند. نتایج اغلب دائمی اند. لیزر پرتوان بدون درد و ایمن بوده و فاقد عوارض جانبی است.