هیچ دردی بی درمان نیست

هیچ دردی بی درمان نیست

 

اگر به این فکر میکنید که بعضی درد ها قابل درمان نیستند در اشتباه هستید هرنوع دردی قابل درمان است یا حداقل میتوان آن را کاهش داد پس با مقاله هیچ دردی بی درمان نیست همراه باشید …

ما در «کلینیک‌های درد» با درمان 2 نوع درد سروکار داریم. بخش اول کار ما، درمان دردهای حاد است که دردهای بعد از عمل جراحی در این گروه قرار می‌گیرند. ابتدا با توجه به نشانه‌های درد و سوالاتی که از بیمار می‌پرسیم شرح حال از او می‌گیریم و پس از تشخیص با انجام روش‌های غیرتهاجمی سپس کمتر تهاجمی، اقدامات بی‌دردی را برای او انجام می‌دهیم.(هیچ دردی بی درمان نیست)

 

آندوسکوپی دیسک کمر و گردن

این بخشی از کار، در درمان دردهای حاد بعد از عمل است که بسیار موثر است و فرد مجبور به تحمل درد بعد از عمل نیست و لازم نیست منتظر بماند تا زمانی‌که درد او شدت پیدا کرد، یک داروی تزریقی دریافت کند زیرا درمان درد در این مرحله که بیمار به اندازه کافی درد کشیده و اعصاب او آسیب دیده، نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب است! با استفاده از این دستگاه، بیمار به این مرحله شدید از درد نمی‌رسد و زودتر ترخیص می‌شود و دوران نقاهت را طی می‌کند، همچنین سیستم عصبی بدن او تحریک نمی‌شود و زودتر به زندگی عادی برمی‌گردد. بخش دیگر کار ما، تمرکز بر دردهای مزمن است که شامل کمردرد، سردرد و دردهای سرطانی است.

درد مزمن دردی است که بیش از 3 ماه طول بکشد. این دردها عموماً غیرقابل پیش‌بینی هستند و علت وقوع دردهای مزمن، بی‌توجهی در فاز رشد درد بوده است. ما روش‌ها درمانی متعددی داریم و سازمان جهانی، روش‌های مختلفی ارائه داده است. در کل، فازهای درمان دارویی، فیزیکی و داخلی هستند. در واقع کار ما درمان‌های مداخله‌ای است، یک درد مزمن را با روش‌های غیرتهاجمی، کمتر تهاجمی و در آخرین حد، تهاجمی برطرف می‌کنیم که روش‌های تهاجمی در تخصص ما نیست.(هیچ دردی بی درمان نیست)

 

امروزه استفاده از پمپ‌های PCA برای کاهش درد به بیمار تجویز می‌شود که به رگ یا فضای داخل نخاع وصل می‌شود و هر وقت بیمار احساس درد کرد با توجه به آموزشی که به او می‌دهیم، کلید مخصوص آن را فشار می‌دهد و درد او کاهش می‌یابد.(هیچ دردی بی درمان نیست)

 

ویدیوهای ما را در آپارات دنبال کنید